Deník N

Náš člověk Roman Prymula, chlubí se web ANO. „Je snadné přivlastnit si úspěch nestraníka,“ říká expertka

Jedna z tiskových konferencí o šíření koronaviru. V hlavní roli Andrej Babiš. Foto: ČTK
Jedna z tiskových konferencí o šíření koronaviru. V hlavní roli Andrej Babiš. Foto: ČTK

Hnutí ANO přestalo odpovídat na dotazy, jak se epidemiolog Roman Prymula ocitl na webu hlavní politické síly v zemi coby jeden z „našich lidí“. Prymula Deníku N řekl, že zatím byl vytížený prací na protivirových opatřeních, s hnutím ale bude o prezentaci své osoby mluvit. Odborníci to považují za marketingový tah ANO.

Epidemiolog Roman Prymula, náměstek ministra zdravotnictví a šéf projektu „chytré karantény“, je jedním z nejdůležitějších lidí v ANO – pokud si otevřete webové stránky hnutí, přesvědčuje vás o tom jednak sekce Lidé, kde se zobrazuje seznam ministrů (a Prymuly), tak o kousek vedle šířeji pojatá skupina Naši lidé. V obou případech je Prymula uváděn jako šéf Ústředního krizového štábu, jímž už přes týden není.

Může se to zdát jako drobný detail, nelze očekávat, že zrovna tyto části webu hnutí budou čelit náporu přístupů. Vybízí to ale k úvaze, nakolik se z epidemiologa vytíženého koronavirovou nákazou stala součást marketingu ANO.

Na webu vlády Prymula obdobným způsobem prezentován není. O tom, že se jím hnutí pochlubí na svém webu, epidemiolog předem nevěděl. „Budu se o tom bavit, proč tam jsem. Nevím to,“ řekl v prvotní reakci v rozhovoru pro DVTV. „Pracuji pro český stát, jsem zcela apolitický,“ dodal. Pro Deník N doplnil, že „nikam nevstoupil a nikam nekandiduje“.

V úterý Prymula poznamenal, že dosud „měl poměrně hodně práce“, čímž odkázal na spouštění pilotní fáze takzvané chytré karantény (výběrového opatření, které má zmírnit plošná omezení související s epidemií). Zároveň Deníku N řekl, že pokud by

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější