Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Amazon se stává „novým Červeným křížem“. Někteří jeho zaměstnanci ale protestují a bojí se o zdraví

Důležitost Amazonu v krizi roste. Foto: Global Panorama, Flickr, CC BY-SA 2.0
Důležitost Amazonu v krizi roste. Foto: Global Panorama, Flickr, CC BY-SA 2.0

S tím, jak se v USA zavřela většina obchodů kvůli pandemii koronaviru, stává se internetový zásilkový obchod Amazon pro mnohé Američany nepostradatelným. Z krize tak může vyjít jako jeden z mála vítězů.

Miliony Američanů přišly v důsledku pandemie koronaviru o práci. Žádný příběh ale zřejmě zatím nepřitáhl tolik pozornosti jako ten Newyorčana Chrise Smallse.

Smalls pracoval pro společnost Amazon v jejím skladě v newyorském obvodu Staten Island. Ale protože organizoval stávky a komunikoval s médii, ho společnost vyhodila. Tvrdí, že porušoval karanténu.

Smalls naopak tvrdí, že mu karanténu nařídili proto, aby nedělal problémy, a že pouze upozorňoval na nedostatečná ochranná opatření. Pohoršeni byli i vedoucí zaměstnanci. Po Smallsově vyhazovu totiž vyšlo najevo, že ho společnost chtěla zdiskreditovat.

Spor probíhá v době, kdy Američané využívají donáškové služby více než kdy dřív. Pro Amazon je to příležitost, jak se stát naprosto nepostradatelným. Zároveň k sobě může přitáhnout ještě větší pozornost regulátorů.

Společnost nabírá

Společnost, která začínala online prodejem knih, teď těm lidem, kteří

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Koronavirus

USA

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější