Deník N

Opera i galerie z pohodlí domova. Přinášíme tipy, jak se zabavit v karanténě

Studio DVA divadlo je jedním z mála divadel, která budou i přes mimořádná omezení dál streamovat svá představení. Foto ze čtvrtečního streamu, Jerry Háša, Studio DVA divadlo
Studio DVA divadlo je jedním z mála divadel, která budou i přes mimořádná omezení dál streamovat svá představení. Foto ze čtvrtečního streamu, Jerry Háša, Studio DVA divadlo

Veřejné akce jsou zrušené, doma museli zůstat prodavači, umělci, trenéři a řada dalších profesí. Přinášíme výběr nápadů, jak se zabavit v karanténě originálněji než jen koukáním na televizi.

„Už jsem všechno uklidila a knížky se také nedají číst donekonečna. Normálně televizi nepouštím, ale teď mi běží pořád,“ stěžuje si Alena Pavlová, sedmdesátnice z Prahy, která je už šestý den doma. Zavřeli totiž divadlo, ve kterém pracuje.

Vláda lidem nařídila, aby zůstávali doma s výjimkou cest do práce, na nákup či procházek v přírodě. Ty místopředseda vlády Jan Hamáček přímo doporučuje, když se při nich lidé nebudou srocovat. „Nikdo nikomu nezakazuje chodit na procházku. Je potřeba na minimum omezit lidský kontakt,“ řekl na noční tiskové konferenci, kde společně s premiérem Andrejem Babišem oznámil omezení volného pohybu lidí. Včera pak vláda doporučila seniorům, aby nevycházeli pokud možno vůbec.

Paní Alena právě spadá do této krizové skupiny obyvatel, a tak o procházkách ani nepřemýšlí.

Podobných případů je nespočet a řada lidí řeší, čím svůj dosavadní společenský program nahradit. Na sociálních sítích už si lidé v narychlo založených skupinách – například Zábava v době Koronové nebo Dobré koronápady na FB – vyměňují tipy na utloukání nudy i informace s koronavirovou tematikou.

Tématem číslo jedna je

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Koronavirus

Česko, Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější