Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Maskovaná země

Nová slovenská koalice u prezidentky Zuzany Čaputové. Foto: Vladimír Šimíček, Denník N
Nová slovenská koalice u prezidentky Zuzany Čaputové. Foto: Vladimír Šimíček, Denník N

Glosa Evy Mošpanové: Slovensko se v průběhu několika dní stalo zemí, kde je nošení roušky běžnou praxí a není potřeba se za něj stydět. Největší podíl na tom mají slovenští politici a média.

Fotografie nových koalic nebývají zajímavé. Na skupince lidí v oblecích a strnulém postoji mnoho překvapivého obvykle není. Fotografie ze setkání nové slovenské koalice s prezidentkou Čaputovou ale zaujaly.

Představitelům koaličních stran i prezidentce na nich z tváří zakrytých rouškami koukají pouze oči. (Výjimkou je jen předseda strany Svoboda a solidarita Richard Sulík.) V zemi, kde jste ještě donedávna nespatřili člověka v roušce jinde než nad zubařským křeslem, je to překvapivý obraz, rychle se ale stává novým normálem.

V rouškách stojí nastoupena celá

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

agas7@... vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Glosa

Koronavirus

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější