Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Hokej řešil, jestli se hráči počítají jako lidé, nakonec se hraje bez diváků. Fotbal rozhodne zítra

Fanoušci se na hokejovou extraligu nedostanou. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Fanoušci se na hokejovou extraligu nedostanou. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Bezpečnostní rada státu vyhlásila od úterka omezení všech akcí s více než stovkou osob. Všem sportovním svazům tak zbyly jen dvě možnosti: buď hrát bez fanoušků, nebo vůbec.

Nejrychleji reagovala na slova premiéra Andreje Babiše Fotbalová asociace ČR, která zastřešuje amatérské fotbalové soutěže. Třetí nejvyšší liga až nejnižší patra českého fotbalu budou pokračovat. „Soutěžní utkání proběhnou s tím, že pořadatelé (domácí týmy) ručí za to, že se na ně nedostane více než sto lidí,“ vysvětlil mluvčí asociace Michal Jurman.

Jurman zároveň oznámil, že se ruší galavečer Fotbalista roku 2019, který měl proběhnout 22. března. Tedy před odletem české fotbalové reprezentace do USA, kde odehraje tým Jaroslava Šilhavého přípravné utkání proti Mexiku a Hondurasu.

Český trenér se ale bude muset s největší pravděpodobností obejít bez fotbalistů z italských soutěží, které jsou do začátku dubna přerušeny. „Už během minulého týdne jsem si volal s manažerem reprezentace panem Sionkem a říkal jsem mu, že bych

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější