Deník N

Muže odmítli na koronavirus testovat, doktor ho poslal domů. Teď kvůli nám zavřeli školu, říká žena pacienta z Bulovky

Nemocnice Na Bulovce. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Nemocnice Na Bulovce. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

„Na kávu vás, bohužel, nepozvu, ale můžeme si psát přes chat,“ píše v esemesce žena, jejíž manžel měl pozitivní test na koronavirus. V nepříjemné situaci dokáže vtipkovat. Testy si rodina na vlastní náklady nechala udělat ve čtvrtek v soukromé laboratoři. Manžel je od dnešního rána v izolaci na infekčním oddělení Nemocnice Na Bulovce, žena s dětmi (jejich testy byly negativní) jsou v nemocnici také. Při čekání na kontrolní odběry poskytla žena Deníku N rozhovor.

V sobotu 7. března potvrdily kontrolní testy původní výsledky ze soukromé laboratoře, žena a obě děti jsou negativní, u manžela se přítomnost viru potvrdila. Muž zůstává na infekčním oddělení v nemocnici, ale cítí se dobře. Zbytek rodiny je doma.

„Je mi nepříjemná celá ta situace,“ píše žena, jejíž totožnost redakce zná. „Už se ani nebojím nákazy jako takové, ale celé té hysterie kolem. Kvůli nám zavřeli školu i školku, někteří rodiče spolužáků mých dětí by mě možná rádi zlynčovali. To je mnohem nepříjemnější než to onemocnění, jehož průběh je ve většině případů mírný a srovnatelný s chřipkou,“ dodává.

Rodina se vrátila v sobotu z Itálie, byla mimo zasaženou oblast. Manželovi však nebylo v pondělí dobře, měl teplotu a kašel. „Následoval jsem všechny instrukce, strávil několik hodin telefonováním na všechny doporučené linky, když jsem měl mírné příznaky, ale všude mě odbývali

Koronavirus

Odemčeno o koronaviru

Rozhovory

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější