Deník N

Strašák roku 2015 je zpět. Možná se zopakuje, co se podle Angely Merkelové zopakovat nesmělo

Ausgerechnet Německo! je nový seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.
Ausgerechnet Německo! je nový seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.

Komentář: Dlouho se v Německu nemluvilo o uprchlících. Spolková republika se věnovala jiným tématům. Strany se pustily do klimatických změn, které voliče hodně zajímají. Turecký prezident Erdogan ale vypustil uprchlíky směrem do Evropy. Většina sní o cílové stanici Německo. Znovu se tam tedy o nich bude mluvit. Radost bude mít AfD, která stále nedokáže o rasistickém zločinu říct, že je rasistický. Mezitím se Německem šíří koronavirus a zbývá poslední spolková země, kde není žádný potvrzený případ. A rodiče, kteří nechtějí své děti očkovat, by mohli začít pracovat v cirkuse, píše v seriálu Ausgerechnet Německo náš berlínský zpravodaj Pavel Polák.

Každý týden do vaší e-mailové schránky: přihlaste se k odběru newsletteru Pavla Poláka Ausgerechnet Německo!

Politici mají rádi stručná a úderná hesla. Lépe poutají pozornost. A také jsou praktická. Pokud atraktivně zjednoduší komplexní problém do několika slov, mohou je pohodlně omílat jako mantru, kdykoli přijde na daný problém řeč.

„Rok 2015 už ne,“ opakovali zástupci vládních stran CDU/CSU a SPD s odkazem na migrační krizi, která dala spolkové republice zabrat.

Vzpomínám si, jak kancléřka Angela Merkelová

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Ausgerechnet Německo!

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější