Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Snowboardistka dostala za výhru o tisíce korun méně než muž. „Není to diskriminace, spíše setrvačnost,“ míní Samková

Mistři České republiky ve freestyle snowboardingu Vanessa Volopichová a Jakub Hroneš. Foto: Facebook.com/czechsnowboarding
Mistři České republiky ve freestyle snowboardingu Vanessa Volopichová a Jakub Hroneš. Foto: Facebook.com/czechsnowboarding

Nespravedlivě nízké odměňování, které zažívá mnoho Češek, pociťují i sportovkyně. Aktuálně na to upozornil případ ze snowboardového závodu. Situace se sice celkově zlepšuje, přesto se výplatnice mužů a žen pořád velmi často výrazně liší.

Minulý víkend dostal vítěz mistrovství republiky v disciplíně slopestyle na snowboardu Jakub Hroneš za první místo šest tisíc korun. Vítězka ženské kategorie Vanessa Volopichová pouze dva a půl tisíce.

„Rozdělení cen je plně v kompetenci organizátora – Czech Snowboarding. Na rozdělení prize money se pořadatel nedívá podle rozdílu pohlaví závodníků, ale podle množství účastníků v dané kategorii. Závodu se zúčastnilo pět holek a patnáct kluků,“ distancuje se hlavní sponzor, společnost Snowboard Zezula, od nastavených odměn pro vítěze a vítězku vítkovického závodu.

Do diskuse pod příspěvkem s fotografií vítězů se zapojily stovky lidí. Jeden z táborů souhlasil,

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější