Deník N

ANO zrušilo svou organizaci v Praze 4. Jinak bychom se některých lidí nezbavili, říká její šéfka

Šéfka ANO v Praze 4 Irena Michalcová (uprostřed). Foto: praha4.anobudelip.cz
Šéfka ANO v Praze 4 Irena Michalcová (uprostřed). Foto: praha4.anobudelip.cz
Deník N zajišťuje fotografie za podpory Megapixel.cz.

Předsednictvo hnutí ANO zrušilo 20. listopadu oblastní organizaci v největší pražské městské části. Vedení se tak chtělo zbavit členů, kteří odmítali hnutí opustit. Ostatní zastupitelé mají přislíbeno, že budou po znovuzaložení buňky přijati zpět. Netýká se to zřejmě bývalého šéfa ANO v Praze 4 Pavla Čiháka. Ten už se prý do hnutí vrátit nechce kvůli tomu, jak se k němu zachovali.

„Dostali jsme to tento týden v úterý do pošty s tím, že vedení rozhodlo 20. listopadu,“ řekla Deníku N zastupitelka a šéfka ANO v Praze 4 Irena Michalcová. Nebylo to pro ni žádným překvapením, protože na říjnovém krajském předsednictvu se na rozpuštění buňky shodli všichni až na jednoho. Nyní rozhodlo i celostátní předsednictvo hnutí.

Michalcová se do vedení dostala v květnu letošního roku, kdy byl odvolán předseda Antonín Lébl. V té době bylo podle ní hnutí ANO v Praze 4 v žalostném stavu – musela se prý ujmout vedení, aby byl vůbec někdo schopen sestavit kandidátku a dostat hnutí do voleb. „Ta situace byla skutečně tristní, bylo tam nějakých 14 členů, z nichž

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

V tomto okamžiku nejčtenější