Deník N

Neomezená rychlost na německých dálnicích je nedotknutelná. Koleje se ale zrychlení vzpírají

Ausgerechnet Německo! je nový seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.
Ausgerechnet Německo! je nový seriál Deníku N, ve kterém berlínský zpravodaj Pavel Polák shrnuje nejdůležitější týdenní dění u našeho největšího souseda.

Komentář: Německo zůstává rájem amatérských závodníků, protože pokusy o omezení rychlosti na dálnicích jsou v obou komorách parlamentu stále bez úspěchu. Naopak zvyšovat rychlost na kolejích by záhodno bylo, jenže železniční infrastruktura to neumožňuje – přesto mají Německé dráhy jednu dobrou zprávu. A xenofobní drážďanské hnutí Pegida oslavilo svou 200. demonstraci, čímž se na chvíli vyprostilo z mediálního zapomnění, shrnuje v týdeníku Ausgerechnet Německo náš berlínský zpravodaj Pavel Polák.

V Německu lidé často kroutí nevěřícně hlavami, když přijde řeč na americké ústavní právo vlastnit zbraně. Je zřejmé, že mezi dostupností střelných zbraní a počtem zastřelených obětí existuje souvislost. Kdykoli přijdou z USA smutné zprávy o další střelbě, němečtí komentátoři si postesknou nad americkou zatvrzelostí bránit svá privilegia, která dávala smysl možná před sto padesáti lety, ale rozhodně už ne dnes.

Přitom sami Němci by mohli Američanům rozumět. Veškeré pokusy omezit rychlost na německých dálnicích

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Ausgerechnet Německo!

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější