Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Koronavirus ochromil i sport: formule zůstaly v garáži, docházejí čínské hokejky

Ilustrační foto: ČTK / Andy Wong, AP
Ilustrační foto: ČTK / Andy Wong, AP

Epidemie koronaviru má dopad i na sportovní svět. Čína už kvůli ní zrušila halové mistrovství světa v atletice nebo závod formule 1. Omezení se týkají také některých českých sportovců.

Obavy z rozšíření viru, který má momentálně podle čínských úřadů na svědomí přes 1400 obětí, pocítily ze sportovního prostředí jako první fotbalistky. Ty se chystaly odehrát olympijskou kvalifikaci ve Wu-chanu, tedy v ohnisku epidemie.

Pořadatelé nejdříve turnaj přesunuli do jiného čínského města – Nankingu. Kvůli rozšíření nákazy se ale nakonec hrálo v Sydney. Tým musel nejdříve zvládnout hotelovou karanténu v Brisbane, vzdáleném necelých tisíc kilometrů.

I díky tréninku na chodbách hotelového komplexu ale Číňanky kvalifikaci zvládly a po dvou výhrách a jedné remíze s domácí Austrálií postoupily do baráže, ve které si o postup na olympiádu v Tokiu zahrají ve dvojzápase proti Jižní Koreji.

Mezi tím už v Číně kvůli epidemii koronaviru zrušili nebo přesunuli halové mistrovství světa v atletice, závody světového poháru ve sjezdovém lyžování,

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Koronavirus

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější