Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Poslanci ANO dostali doporučení zvolit za ombudsmana Křečka. Při cvičném hlasování zvítězil

Nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Sněmovna se chystá na volbu nového veřejného ochránce práv. Poslanci ANO dostali podle informací Deníku N doporučení, aby dali hlasy někdejšímu zástupci ombudsmanky Stanislavu Křečkovi. Na cvičném hlasování jejich poslaneckého klubu dostal nejvíce hlasů. Ve hře je také možnost, že poslanci nikoho z trojice kandidátů nevyberou.

Volba nástupce Anny Šabatové je tajná, i proto většina poslanců ANO nechtěla na jméno sdělit, jak probíhala úterní slyšení kandidátů i jaká doporučení vůči nim na klubu padla.

Hnutí ANO si pozvalo vládního zmocněnce pro zastupování státu před Evropským soudem pro lidská práva Víta Alexandera Schorma i advokáta Jana Matyse. Třetího kandidáta, zástupce ombudsmanky Stanislava Křečka, si vyslechli už dříve.

Právě jeho bude většina z nich pravděpodobně volit. Podle poslanců jim to doporučil

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

Milion chvilek pro demokracii vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější