Deník N

Hrad dostal od magistrátu zdarma dvě ulice. Jsou to i únikové cesty pro prezidenta, vysvětlili úředníci

Poté co zavlály rudé trenky na střeše, se Hrad začal zabezpečovat. Foto: ČTK
Poté co zavlály rudé trenky na střeše, se Hrad začal zabezpečovat. Foto: ČTK
Deník N zajišťuje fotografie za podpory Megapixel.cz.

Správa Pražského hradu získala od magistrátu bezplatně pozemky v hodnotě pět milionů korun. Hrad předpokládá, že nově získané území využije k „posílení bezpečnosti areálu“.

V polovině června schválilo zastupitelstvo Prahy bezplatný převod pozemků z rukou města do vlastnictví Správy Pražského hradu. Vyplývá to z registru smluv. Konkrétně se jedná o pozemky o rozloze 1789 metrů čtverečních, na kterých jsou dvě příjezdové cesty k Pražskému hradu – ulice Na Opyši a U Prašného mostu. Znalec Karel Mošna je ocenil na téměř pět milionů korun.

„Ulice Na Opyši a U Prašného mostu představují jedny z nejdůležitějších příjezdových komunikací do areálu Pražského hradu a zajišťují v jeho areálu dopravní obsluhu a mají také bezpečnostní význam. Je proto odůvodněné, aby byly zahrnuty do vnitřních komunikací areálu Pražského hradu,“ sdělil Deníku N mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Radní pro majetek Jan Chabr (Spojené síly pro Prahu) na dotaz Deníku N odpověděl, že převod majetku schválilo bývalé zastupitelstvo. Nechal si proto vyžádat odůvodnění. V něm je

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

V tomto okamžiku nejčtenější