Deník N

Návštěva lékaře zachránila tajemníka Prahy 1 před výpovědí. Uklidil jsem ho u nás v Motole, chlubí se radní

Jiří Votoček. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Jiří Votoček. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Předchozí vedení Prahy 1 v čele s bývalým starostou Pavlem Čižinským se ještě před svým koncem pokusilo odvolat tajemníka radnice Františka Dvořáka. Přestože už byl jeho odchod schválen, úředník ve své funkci zůstal. Místo na mimořádné jednání zastupitelstva, kde mu chtěl starosta výpověď předat, šel totiž na vyšetření do nemocnice v Motole. To mu domluvil nový radní pro majetek a lékař Jan Votoček (TOP 09).

O odvolání tajemníka Dvořáka informoval 14. ledna končící starosta Čižinský (Praha 1 sobě) hned v úvodu mimořádného zastupitelstva. „Včerejšího dne byl vydán souhlas ředitelky magistrátu s odvoláním tajemníka městské části Praha 1 Františka Dvořáka a dnešního dne jsem o tomto odvolání rozhodl,“ prohlásil tehdy.

Jenže tajemník v úřadu neskončil, odvolání si totiž nikdy nepřevzal. Místo na jednání zastupitelstva, kterého se má ze své funkce účastnit, šel na vyšetření do Motola. Sám říká, že se mu udělalo nevolno. Jiné vysvětlení ale přinesl nový radní v Praze 1 Jan Votoček (TOP 09), který zároveň pracuje jako lékař na III. chirurgické klinice motolské nemocnice.

„Ještě (před jednáním, pozn. red.) jsem musel uklidit tajemníka, kterého se starosta na poslední chvíli snažil zlikvidovat. Holt zdechávající kobyla nejvíc kope,“ popsal Votoček na svých stránkách situaci před úterním jednáním.

„Dozvěděl jsem se, že má bolesti břicha a bolesti Achillovy šlachy, tak jsem domluvil, aby ho vzali v Motole na naší ambulanci, protože on tam není spádový,“ doplnil pro Deník N.

Na přímý dotaz, zda chtěl tímto způsobem tajemníka zachránit před odvoláním, pak odpověděl: „To jste pochopil správně

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější