Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Rozhovor se šéfem Penty Haščákem o odposleších Gorila: Nevím, o jaké nahrávce mluvíte

Šéf Penty Jaroslav Haščák před soudem v kauze Kuciak. Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N
Šéf Penty Jaroslav Haščák před soudem v kauze Kuciak. Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N

Jaroslav Haščák z Penty je spokojen s tím, jakou roli plní média na Slovensku, informovat podle něj mohou s bezbřehou svobodou. Tvrdí také, že nahrávkou Gorily (odposlechy spojené s podnikateli a politiky včetně expremiéra Fica) ho nikdo nevydírá.

U soudu jste dnes říkal hlavně to, co jste říkal už v rozhovoru pro Aktuality, ale pak se událo ještě mnoho skutečností: našla se nahrávka Gorily a nahrávka generálního prokurátora Trnky s podnikatelem Kočnerem obviněným v kauze vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky, archeoložky Kušnírové. Jak nahrávku Trnky s Kočnerem vnímáte a proč se vás Kočner tak bojí? Proč si říkají, že jsou mrtví, že zabíjejí a proč si povídají o tom, že vás Trnka vydíral? Máte vysvětlení?

Jsou to živé věci, probíhá tam vyšetřování. Před několika měsíci jsem byl vyslýchán k údajné nahrávce Kočner–Trnka, bohužel nejsem nyní ve stavu, abych se k tomu vyjádřil.

Proč?

Právě proto, že probíhá vyšetřování. Mám zkušenosti, to není vyhýbání se. Sama víte, že velmi transparentně a ochotně a aktivně odpovídáme na všechny otázky, které nám posíláte. Nerad vystupuji v médiích. To, že tu dnes stojím a ochotně odpovídám na otázky, je dáno pouze tímto kontextem, jinak bych tiskové konference nedělal.

A ani z tohoto nechci dělat tiskovou konferenci, což neznamená, že se vyhýbám, ať už já, nebo společnost, jejíž jsem spolumajitelem, určitému veřejnému zájmu. Naopak, jak jsem zmiňoval, zkuste jmenovat soukromou firmu, která…

Potom ale TV JOJ zveřejnila i nahrávku s vaším hlasem…

… která

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Slovensko

Vražda novináře Kuciaka

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější