Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Stav českého hokeje? Obrázek přejedené společnosti bez motivace, říká šéftrenér Pešán

Filip Pešán se stal šéftrenérem Českého svazu ledního hokeje minulý rok v květnu. Foto: Michal Krumphanzl, ČTK
Filip Pešán se stal šéftrenérem Českého svazu ledního hokeje minulý rok v květnu. Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

V českém hokeji je potřeba nejen lépe vychovávat mladé hráče a více vzdělávat trenéry, ale i zkultivovat celkovou atmosféru, kdy občas na zimáku hrozí pár facek. Na setkání s novináři to zdůraznil šéftrenér svazu Filip Pešán, který zhodnotil i neúspěch reprezentace na domácím mistrovství světa do dvaceti let.

„Výsledek je za mě určitě neúspěch. Nicméně jsem daleko více čekal od týmu minulý rok na turnaji ve Vancouveru a Victorii, kde jsme měli silný ročník 1999 okolo Martina Nečase. Se současným týmem jsem moc velké ambice neměl,“ podotkl sportovní ředitel libereckého klubu.

„Výsledkově to letos nebyl žádný kolaps, dokázali jsme porazit Rusko a sebrat bod USA, což je v tak silné skupině dílčí úspěch. To, jakým stylem se tým prezentoval, jakou hrou a jakými dovednostmi hráči disponují, je na další velkou debatu,“ zhodnotil turnaj Pešán.

Déle na medaili v historii českého i československého hokeje fanoušci nikdy nečekali. Na druhou dekádu tohoto století tedy nebudou kronikáři českého hokeje vzpomínat jako na úspěšné období. Kdy se to změní?

„Jestli má někdo pocit, že Pešán přijde na svaz, bouchne do stolu a 

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Hokej

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější