Deník N

Vyhazovači přišli podpořit rozpad koalice v Praze 1. Zastrašit se nenecháme, reaguje starosta

Jednání zastupitelstva Prahy 1 se zúčastnili i vyhazovači a další pracovníci místních restaurací a barů. Foto: Prokop Vodrážka, Deník N
Jednání zastupitelstva Prahy 1 se zúčastnili i vyhazovači a další pracovníci místních restaurací a barů. Foto: Prokop Vodrážka, Deník N

Zastupitelé Prahy 1 zatím neschválili konec místní koalice, kterou chce opustit uskupení My, co tady žijeme. Jeho představitelé se dnes spojili s opozičním klubem TOP 09. Jednání zastupitelstva se zúčastnily i desítky neobvyklých hostů – pracovníci místních restaurací a barů.

Koaliční smlouvu včera vypovědělo uskupení My, co tady žijeme (složené z KDU-ČSL, STAN a Iniciativy občanů), které Praze 1 vládne společně s Prahou 1 sobě, Piráty a Zelenými. Konec roční spolupráce ještě musí posvětit zastupitelé.

Jelikož však dnes nehlasovali o nové podobě koalice, zatím zůstává ta stávající. Její další fungování v současné sestavě je však málo pravděpodobné. Také se nepovedlo schválit rozpočet, navíc tři ze čtyř zastupitelů My, co tady žijeme se spojili s klubem TOP 09.

„Já a kolegové jsme příkladem toho, jak jsme se vůči TOP 09 vymezovali. Každá strana má ale právo se očistit. To se povedlo. Lidé, kteří dělali straně špatné jméno, už tam nejsou. Zůstávají tam lidé, kteří mají dobrou historii,“ řekl Petr Hejma ze STAN, jeden z iniciátorů vypovězení koaliční smlouvy.

Podle něj by koalice s TOP 09 mohla fungovat podobně jako na magistrátu, kde jsou topka, STAN a KDU-ČSL součástí formace Spojené síly pro Prahu.

S TOP 09, kterou v první městské části symbolizuje především někdejší dlouholetý starosta Oldřich Lomecký, si ale nedokáže představit spolupráci

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější