Deník N

Pět gólů v řadě. Filip z Pravčic se v NHL konečně Chytil. Je skromný, zůstane na zemi, říká jeho agent

Útočník New Yorku Rangers Filip Chytil v zápase proti Dallasu. Foto: AP/Seth Wenig
Útočník New Yorku Rangers Filip Chytil v zápase proti Dallasu. Foto: AP/Seth Wenig

Sedmnáct kol nic a pak najednou pět zápasů v řadě se vstřeleným gólem. Český mladík, jemuž bylo v září teprve devatenáct let, prožívá v kanadsko-americké NHL v dresu slavných New York Rangers skvělé období.

Naposledy skóroval v noci na čtvrtek v derby proti New York Islanders, v němž už ve 29. vteřině hry položil základy vítězství svého týmu (5:0) nad velkým městským rivalem. Pokračoval ve spanilé jízdě, kterou započal 12. listopadu 2018. Svou pětigólovou sérií se tak stal v bohaté historii NHL teprve dvacátým teenagerem, jemuž se tento kousek povedl. Vešel do společnosti hvězd typu Sidneyho Crosbyho či Stevena Stamkose. „Je to něco úžasného,“ radoval se ze svého počinu Filip Chytil. „A jsem také rád, že se nám konečně povedlo porazit rivaly z Islanders. Prosadili jsme se proti nim svým vlastním stylem,“ dodala mladičká česká hvězda.

„Mám samozřejmě z Filipa radost. Kladli jsme mu na srdce, aby byl trpělivý, když mu to prvních sedmnáct kol v NHL nepadalo do brány. Přitom hokejově si počínal dobře, jen neměl štěstí,“ řekl Deníku N Chytilův hráčský agent Jaroslav Balaštík.

Vicemistr věta z roku 2006 a dvojnásobný extraligový mistr (se Zlínem) dobře ví, o čem mluví. Sám si NHL, nejlepší hokejovou soutěž na světě, vyzkoušel – v dresu Columbusu nastřílel v 74 zápasech třináct gólů.

„Filip Chytil je skromný kluk, jsem přesvědčen o tom, že zůstane na zemi. Teď je ve formě, padá mu to tam, ale je si vědom, že tohle nebude trvat věčně. Klademe si postupné cíle, tím prvním bylo, aby se v létě dostal mezi dvanáct útočníků New York Rangers, nyní, aby se v týmu trvale udržel. Pomohlo mu, že v klubu nyní

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Hokej

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější