Deník N

„Je to choulostivé.“ Boxeři odmítají mluvit o zápasech s „neporazitelným“ Jaromírem Soukupem

Jaromír Soukup s boxerskými rukavicemi v jednom ze svých pořadů společně s ministryní Janou Maláčovou. Foto: facebook.com/tvbarrandov
Jaromír Soukup s boxerskými rukavicemi v jednom ze svých pořadů společně s ministryní Janou Maláčovou. Foto: facebook.com/tvbarrandov

Moderátor a majitel TV Barrandov Jaromír Soukup za sebou má mimo jiné i působivou kariéru v profesionálním boxerském ringu, vždyť ze 26 zápasů prohrál pouze jediný. Soukupovy duely ale podle zdrojů Deníku N nebyly vždy fér: moderátor měl jistotu, že zápas neprohraje. Redakce oslovila některé Soukupovy tehdejší soupeře. O průběhu utkání nechtěli mluvit s tím, že „je to choulostivé“.

Téměř před patnácti lety, na začátku roku 2005, se Jaromír Soukup poprvé postavil do profesionálního ringu. Boxoval tehdy proti Bělorusovi Denisu Škalovi a porazil jej, což se později stalo téměř pravidlem, už před limitem. Současný majitel a hlavní moderátor TV Barrandov během boxerské kariéry ze 26 zápasů prohrál jediný a hned devatenáctkrát vyhrál před limitem.

Soukup se tak pyšní podobnou bilancí jako současný mistr světa těžké váhy Anthony Joshua, který v profi ringu prohrál rovněž jedinkrát v životě.

Moderátora a majitele TV Barrandov na začátku tisíciletí připravoval Rostislav Osička, legenda československého boxu a také majitel bronzové medaile z mistrovství Evropy 1979. „Můžu o něm říct, že byl opravdu snaživý. Měl sportovní průpravu, protože se předtím věnoval atletice, konkrétně desetiboji. Dá se říct, že všechno dělá naplno. Ať už jde o box, trénování, politiku, nebo televizi. Ve všem se chce prosadit. I v boxu byl neuvěřitelně ambiciózní,“ vzpomíná pro Deník N na vzájemnou spolupráci Osička.

Sám Soukup je na svou boxerskou kariéru hrdý, což dává veřejně najevo. Před rokem v jednom ze svých pořadů kriticky reagoval na mediální pozornost kolem boxerského zápasu mezi rappery Rytmusem a Marpem.

„Boxerský zápas rapperů, jakéhosi Marpa a Rytmuse v O2 Aréně, rozumíte tomu? Směšné, nedůstojné divadlo, které se sportem, který mám tak rád, což je box, nemá vůbec nic společného. Dva hudebníci, nebo teda rappeři v ringu. Kdo bude příště? Felix Slováček s Karlem Gottem? My, kteří jsme opravdu boxovali, nad těmito nedůstojnými šaškárnami úpíme,“ zlobil se Soukup.

Jenže zdroje z boxerského prostředí hovoří o tom, že řada ze Soukupových vítězství nebyla „čistá“, naopak byla spíš oním kritizovaným „divadlem“. Někteří boxeři jej přímo obviňují, že své soupeře platil za to, že jej nechají vyhrát. Naopak boxer Ondřej Pála, který se Soukupem dlouhodobě spolupracuje, taková nařčení odmítá.

Deník N oslovil několik Soukupových poražených soupeřů. Průběh zápasů

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější