Deník N

Studio N: Agentura placená Home Creditem využívala média i politiky k šíření čínského vlivu

Studio N je zpravodajský podcast Deníku N. Aktuální témata, původní zprávy, komentáře. Moderuje Filip Titlbach
Studio N je zpravodajský podcast Deníku N. Aktuální témata, původní zprávy, komentáře. Moderuje Filip Titlbach

Na povrch vyvstala další kauza týkající se vlivu komunistické Číny na území Česka. PR agentura placená Home Creditem, který patří Petru Kellnerovi, ovlivňovala českou společnost pomocí sítě odborníků, novinářů a politiků.

Vyplývá to z dokumentů, které získalo Aktuálně.cz. Ve Studiu N popisuje celou kauzu novinář Lukáš Valášek. Deníku N se podařilo zjistit, že ve společnosti, která vydává zpravodajský web Info.cz, končí po uveřejnění informací jeden z dosavadních jednatelů Tomáš Jirsa. Podrobnosti přidává náš reportér Jakub Zelenka.

Detailně pak probíráme zprávu, která dnes přišla z Ostravy. Krátce po sedmé hodině ráno se ve Fakultní nemocnici v Ostravě ozvaly výstřely, šest lidí zemřelo, několik dalších je zraněných. Pachatelem byl podle policie 42letý muž z Opavska, který se na útěku střelil do hlavy. Adam Hecl celý den sleduje nejnovější vývoj a shrnuje ho v úterním Studiu N.

Podcasty Deníku N najdete každý všední den na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts Podbean. Rozjezd Studia N podpořil grantem Nadační fond nezávislé žurnalistiky.

Komerční sdělení sponzora podcastu:
T-Mobile TV vám jako dárek přináší zdarma dva měsíce sledování prémiových kanálů.

Studio N

Komentáře, Podcast Studio N

V tomto okamžiku nejčtenější