Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Porušil jsem slib a nechovám se důstojně. Taškařicí v televizi jsem ukázal, jak je Rusko slabé, říká starosta Novotný

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný na sebe zase upoutal pozornost, tentokrát i za českými hranicemi. Rusko totiž pobouřil jeho záměr vybudovat pomník vlasovcům, kteří se podíleli na osvobození Prahy, ale Moskva je považuje za zrádce. Novotný v rozhovoru mluví o svém vystoupení v ruské televizi nebo o tom, zda ke své funkci přistupuje důstojně nebo jestli bulvár nese vinu za smrt Ivety Bartošové.

Jak jsou Řeporyje připravené na válku?

Nemůžu potvrdit existenci naší kontrarozvědky, neprozradím letadlovou loď a ani ponorku. Dostal jsem od pana primátora signál o plné podpoře, takže jsem požádal pana radního Petra Hlubučka o 2,5 miliardy dolarů na další letadlovou loď. Teď mám dvě multikáry, ta čtrnáctiletá prošla nedávno repasí. Navíc mám velmi statečnou a chrabrou, opravdu skvělou jednotku dobrovolných hasičů.

Kolik jich je?

Výjezdová jednotka činí 27 lidí. Jsme připraveni na velkou akci, objednal jsem si i vlajku NATO. Schovám se za ni.

Vy mluvíte o válce. Co když to bude brát Rusko vážně a ovlivní to byznys českých firem a diplomatické vztahy? Uvědomujete si všechny dopady?

Já mám ve smlouvě napsáno, že mám hájit zájmy Řeporyjí a našich lidí. A tuto smlouvu dodržuju. Vždycky, když je nejhůř, řeknu si: Je to, anebo není v zájmu Řeporyjí? A to, abychom si tady o těch věcech rozhodovali sami, v zájmu Řeporyjí je.

Vám ale nepřísluší tvořit zahraniční politiku. Nedávno jste třeba s hlavičkou Řeporyjí napsal dopis Vladimiru Putinovi.

Ve skutečnosti jsme Rusku úplně ukradení. Nejenom Řeporyje, ale i Česká republika. Rusko jenom ukazuje svaly. Ve skutečnosti se vůbec nic nestane. Jsem jen takový nástroj, skrze který ukazují svoji nabubřelost. Mimochodem, ta moje taškařice v ruské státní televizi ukázala

Dobří přátelé vám sdílejí kvalitní informace

Ondřej Caletka vám daruje následující článek Deníku N, který je jinak za platební bránou. Přečtete si ho zdarma jen po zadání vašeho e-mailu, který slouží jako ochrana před šířením našeho obsahu bez kontroly. Váš e-mail bude použit pouze pro odemčení článku a nabídku zvýhodněného předplatného. Pokud ji ani po měsíci nevyužijete, smažeme ho z databáze. Možnost odemykat placené články Deníku N mají všichni členové Klubu N.

Můžete také .

Rozhovory

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější