Deník N

Zmar ČSSD v přímém přenosu: vypočítavý Zimola chytil bezzubého Hamáčka na udičku

Jednání ústředního výkonného výboru ČSSD se konalo 20. října 2018 v Hradci Králové. Na snímku Jiří Zimola (vpravo) a Jan Hamáček.
Jednání ústředního výkonného výboru ČSSD se konalo 20. října 2018 v Hradci Králové. Na snímku Jiří Zimola (vpravo) a Jan Hamáček.

Glosa Lukáše Prchala: Bývalý hejtman Jihočeského kraje a kritik současného vedení ČSSD Jiří Zimola si v přímém přenose vodí předsedu sociálních demokratů Jana Hamáčka. Ten se pokusil uklidnit situaci, která naznačovala tříštění strany, a ustoupil Zimolovi v jeho plánech. Exhejtman však Hamáčkovo smířlivé gesto zneužil a znovu udeřil.

Stalo se zhruba tohle: Zimolův spolustraník na exhejtmanovu žádost zaregistroval název hnutí Změna 2020, jehož doména je vedená na Zimolovo jméno. Předseda jihočeské ČSSD Zimola však prohlásil, že nejde o konkurenci sociální demokracii, ale pouze o formát, který by mohl nalákat nestraníky, aby kandidovali na stejné kandidátce spolu s ČSSD.

Když na to ve středu upozornil deník Právo, exhejtman a stále člen ČSSD oznámil, že je to jenom jakýsi návrh, alternativa pro kandidaturu do krajských voleb v roce 2020. Tento plán údajně

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Glosa

V tomto okamžiku nejčtenější