Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Jak dostat vašeho obchodníka k Elonu Muskovi

Existuje teorie, která říká, že mezi vámi a jakýmkoli jiným člověkem na planetě stojí jenom pět mezičlánků. Pravděpodobně znáte někoho, kdo zná někoho, kdo zná někoho, kdo zná někoho z vedení Tesly nebo třeba dalajlámu.

S touhle znalostí v kapse už není třeba k networkingu přistupovat jako k nějakému gargantuovskému úkolu, ale jako k činnosti, která je mnohem snažší a příjemnější, než by se na začátku zdálo. Proto je dobré zvědomit ji vašim obchodníkům.

Než začnou budovat svou síť, měli by si napsat, do jakých kruhů se chtějí dostat. Jinak řečeno: jakou síť si chtějí vybudovat. Až to budou vědět, určete si s nimi konkrétní a ambiciózní cíle. Nenechte se společně ničím omezovat. Nezapomeňte – jen pět lidí stojí mezi vaším obchodníkem a vysněným kontaktem. Není důvod, proč by si mezi své cíle nemohl zapsat kohokoliv.

Až se společně dohodnete, koho chcete ve své síti, zapište si jména. Na papír, do excelové tabulky, do aplikace. Je jedno, kde budete svůj seznam mít, důležité je, že ho budete mít, abyste se mohli dívat, jak se plány pomalu naplňují.

Pak už jen nechte obchodníka hledat správné prostředníky a propojovat se. Zlatým dolem prostředníků i kontaktů je LinkedIn, protože tam můžete snadno vidět, s kým vás kdo může rychle propojit. Je to sociální medium určené přesně pro potřeby networkingu, proto na něm se svými lidmi zapracujte a upravte si ho do podoby, která bude rezonovat s vaší značkou. Sociální sítě vůbec využívejte k tomu, abyste se o svých klientech dozvěděli, co nejvíc a k rozšiřování sítě kontaktů dejte svým lidem prostor aspoň jednou týdně.

V neposlední řadě si získejte co nejvíc informací o aktivitách, eventech a profesních skupinách své branže. Bude jich samozřejmě přehršel, proto si vyčleňte ty relevantní.

A pak přijde čas na krok číslo dva. Vašim lidem by se mohl hodit. Najdou ho v mém kurzu, který jim můžete pořídit na Seduo.cz

Zbyněk Rozbořil
zakladatel a Architekt řešení ve společnosti Development Ateliér 

Ekonomika, Inzerce

V tomto okamžiku nejčtenější