Deník N

Zavřené břehy Vltavy si Praha chválí a přemýšlí, že auta odstřihne napořád

Zavřené Staré Město. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Zavřené Staré Město. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Vedení Prahy uvažuje nad trvalým uzavřením části centra města pro tranzitní dopravu. Po týdenní zkoušce magistrát zjistil, že uzavírka Malé Strany a Smetanova nábřeží dopravní situaci ve městě zásadně nezhoršila. Uzavření průjezdu centrem se tak prodlouží až do oslav třicátého výročí 17. listopadu, aby město mohlo nasbírat pořádná data.

Praha 1 ve spolupráci s magistrátem uzavřela tento týden pro tranzitní dopravu oba břehy Vltavy. Do míst tak mohli vjet pouze rezidenti a dopravní obsluha. Hlavní město nyní uvažuje nad tím, že by Malou Stranu, případně i Smetanovo nábřeží uzavřela pro tranzitní dopravu natrvalo.

„Rozhodnutí o uzavření konkrétní oblasti pro určitý typ dopravy je nutné dělat na základě dat, která momentálně sbíráme pomocí telematických technologií, měřicího vozidla a automatických sčítačů. Po neděli budeme vědět přesnou reakci především automobilové dopravy jak v centru, tak na Městském okruhu a magistrále,“ vysvětluje radní pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Stejně mluví i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti), podle nějž se tak mělo stát již dříve. „Uklidnění dopravy v centrech měst je trendem moderních metropolí, který bere ohled na potřeby místních obyvatel a zlepšuje kvalitu ovzduší. Pokud jde o zamezení průjezdu nerezidentům Malou Stranou, o tom se uvažovalo již v souvislosti s otevřením Blanky. Bohužel se to zatím nestalo. Krok má ale svoji logiku, protože

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější