Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Sponzor Zemanovců bude na Hradě pořádat za čtyři miliony trhy až do konce prezidentova mandátu

Pražský hrad. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Pražský hrad. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Firma Astacus podnikatele Michala Pechana, jehož zaměstnanci sponzorovali Stranu práv občanů Zemanovci, získala zakázku na provozování vánočních a velikonočních trhů na Hradě až do ledna 2023. Společnost za to zaplatí necelé čtyři miliony. Podobné akce pořádala v hradním areálu i v posledních letech, zakázky dostávala bez výběrového řízení pouze na základě toho, že o to požádala.

Společnost Astacus už řadu let pořádá na Pražském hradě díky svým kontaktům trhy, které jsou díky desítkám tisíc turistů hojně navštěvované. Hrad před velikonočními a vánočními trhy vždy zveřejňoval novou smlouvu, kterou s firmou Astacus podepsal.

Nyní přišel s novou taktikou: Pechanova firma náměstí u katedrály svatého Víta obsadí pro vánoční a velikonoční trhy až do ledna 2023, kdy končí mandát prezidenta Miloše Zemana.

Správa Pražského hradu podepsala smlouvu s Pechanem 31. října a dnes ji zveřejnila v registru smluv. Společnost Astacus, která je vyšetřována policií pro podezření z krácení daní, zaplatí dohromady skoro čtyři miliony korun.

„Nájemné za celý předmět nájmu za jednu akci Velikonoce

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější