Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Získali jsme tajnou zprávu o ČT. Je klamavá, tvrdí auditoři o textu poslance ANO

Ilustrační foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Ilustrační foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Deník N přináší dokument o hospodaření České televize, na jehož základě poslanec hnutí ANO Pavel Juříček odmítá schválení jejích výročních zpráv. Juříček text nazývá auditem, odmítl ho ale zveřejnit a neukázal ho ani některým svým stranickým kolegům. Podle Komory auditorů České republiky se ale o žádný audit nejedná. Poslanecká sněmovna jedná o schválení výročních zpráv České televize za poslední tři roky. Jejich odmítnutí by přitom mohlo vést k odvolání televizní rady, která volí a odvolává generálního ředitele.

Za pomalu umírající organizaci označil poslanec hnutí ANO Pavel Juříček Českou televizi na čtvrtečním jednání Poslanecké sněmovny. Svou kritiku opřel o dokument hodnotící hospodaření veřejnoprávního média, který ale ukázal jen několika kolegům a odmítl říct, kdo ho pro něj vypracoval.

„Bože, už jsem to řekl tisíckrát. Dal jsem slovo muže, že tuto renomovanou auditorskou firmu nevystavím tlaku médií. A jako chlap své slovo dodržím,“ reagoval na otázky Deníku N o původu textu Juříček. Autorem textu je podle něj mezinárodní auditní organizace, jejíž jméno nechce nechat „vláčet“ v médiích. „Ten audit jsem si zadal sám pro sebe proto, abych si ověřil, že můj názor je správný,“ doplnil Juříček.

Plné znění Juříčkova dokumentu naleznete uvnitř článku

Deník N má jeho dokument k dispozici. Jedná se o osmnáct stránek dlouhou zprávu, která ale navzdory poslancovu tvrzení není auditem. Kritik České televize zadal zpracovatelům dokumentu, aby

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Výroční zprávy České televize

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější