Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Potlesk pro Gotta i srdnatou Slavii. Neúnavní fanoušci ozdobili návrat Ligy mistrů do Edenu

Rumun Nicolae Stanciu v první půli z přímého kopu napálil míč pouze do Juliana Brandta. Foto: ČTK
Rumun Nicolae Stanciu v první půli z přímého kopu napálil míč pouze do Juliana Brandta. Foto: ČTK

Pražská Slavia na domácím hřišti podlehla v Lize mistrů německé Borussii 0:2, ale po výkonu, za který se nemusí stydět. Sešívaní soupeře přestříleli a drželi častěji míč. Dortmund ale rozhodl po rychlých protiútocích zásluhou Achrafa Hakimiho. „Na tak rychlého hráče bychom potřebovali elektrickou koloběžku,“ hodnotil po zápase výkon trenér Jindřich Trpišovský.

Po dvanácti letech přivítala Slavia doma soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Ikonická znělka soutěže zněla sešívaným a také tisícovce fanoušků Borussie Dortmund na stadionu v Edenu vůbec poprvé. Na podzim 2007 totiž Slavia ještě hrála na Strahově.

Souboj v hledišti vyhráli logicky v přesile domácí, ze tří bodů se však nakonec radovala Borussia. Ale pěkně popořadě. Eden se plnil již dvě hodiny před zápasem a oba fanouškovské tábory se překřikovaly už dlouho před úvodním hvizdem.

Na konci rozcvičky celý stadion zatleskal zesnulému Karlu Gottovi, který zanechal stopu i v historii Borussie Dortmund. Pro vestfálský klub nazpíval božský Kája v devadesátých letech hymnu na motivy písně Včelka Mája, která zněla z reproduktorů během zmíněného aplausu.

O vyprodaný stadion se postaral i plný sektor hostí, který během ligových utkání zaplní pouze příznivci Sparty nebo Baníku. „Oficiálně nás tady je jen tisíc, protože

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Fotbal

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější