Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Za děti bych položil i život, říká Babiš. V kauze Čapí hnízdo na ně ale ukázal sám

Farma Čapí hnízdo. Foto: ČTK
Farma Čapí hnízdo. Foto: ČTK

Premiér Andrej Babiš nyní brání před novináři soukromí svých dětí, sám na ně přitom ukázal, když se před poslanci obhajoval v kauze Čapí hnízdo. Kvůli tomu se pozornost policie upřela i na jeho syna a dceru, kteří farmu v době získání problematické dotace vedli. Dětmi se premiér zaštiťoval i v dalších případech, kdy byl v tísni. Nyní Babiš tvrdí, že jsou obě jeho děti z prvního manželství vážně psychicky nemocné.

O svých dětech začal premiér Andrej Babiš veřejně hovořit už v době, kdy koupil mediální dům Mafra a čelil kritice z propojení politické a mediální moci. Tehdy poprvé, když byl zahnán do kouta, zvolil svou rodinu jako argument.

„Já můžu tady veřejně prohlásit na zdraví mojich čtyř dětí a dvou vnuček, že já v žádném případě nebudu nikdy zasahovat do práce redaktorů v Mafře,“ pronesl 27. června 2013 v České televizi.

Posléze se ale ukázalo, že se minimálně v jednom případě domlouval s tehdejším novinářem MF Dnes Markem Přibilem na vydání článků, které měly očernit jeho politickou konkurenci.

Na své děti si premiér vzpomněl také o tři roky později

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Andrej Babiš

Kauza Čapí hnízdo

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější