Deník N

Slavia plánuje investovat půl miliardy do líhně talentů. Zaplatí ji Číňané, klub ale zatím nemá vhodný pozemek

Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík. Foto: ČTK
Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík. Foto: ČTK

Během nejbližších týdnů se rozhodne, zda se bude moci fotbalová Slavia v budoucnu pochlubit supermoderní mládežnickou akademií v hodnotě přibližně půl miliardy korun.

Díky čínskému kapitálu se z fotbalové Slavie stal během posledních čtyř let momentálně nejlepší domácí klub. A díky dalším štědrým dotacím majoritního vlastníka Sinobo a další čínské společnosti CITIC Group by Slavia mohla získat náskok před konkurencí i díky supermoderní mládežnické akademii.

Šéf představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík už před více než rokem avizoval plány na komplex, ve kterém by vyrůstali hráči pro A-tým Slavie a také pro vyspělejší fotbalové soutěže. I vzhledem k loňským změnám ve vlastnické struktuře klubu se plánování projektu akademie zpomalilo, ale nezastavilo.

„Projekt mládežnického centra má pro nás velkou prioritu a je v tuto chvíli v řešení,“ potvrzuje Deníku N mluvčí Slavie Michal Býček.

Vznik nové akademie zdrželo i hledání vhodných pozemků. Slavia například využívá areál na Xaverově, ten ale pro potřeby nové akademie nejde snadno rozšířit, a tak se začaly hledat jiné prostory.

Podle zdroje Deníku N oslovilo vedení sešívaných většinu pražských částí. „Místo už máme vybrané, ale ještě není nic potvrzené, takže nechci předbíhat,“ prozradil jeden ze zdrojů, který má blízko ke Slavii. Momentálně to ale podle dalšího zdroje Deníku N vypadá, že by mohli nadějní slávisté jezdit trénovat na území Prahy 14.

Nový pozemek by měl pojmout alespoň

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Sport

V tomto okamžiku nejčtenější