Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Poslal jsem Kapitánovi podklady.“ Podnikatel Kočner podezřelý z vraždy novináře Kuciaka se chlubil kontakty s předsedou slovenského parlamentu

Předseda slovenské Národní rady a strany SNS Andrej Danko. Foto: Denník N
Předseda slovenské Národní rady a strany SNS Andrej Danko. Foto: Denník N

Přepisy komunikace podnikatele Mariana Kočnera obviněného z objednávky vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky ukazují, že jeho spolupracovnice Alena Zsuzsová byla v kontaktu s předsedou slovenského parlamentu Andrejem Dankem. Druhou část přepisů přinesl slovenský Denník N.

O kontaktech Zsuzsové s předsedou slovenského parlamentu Dankem, vypověděl jako první už vloni klíčový svědek v případu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové a jeden z obviněných Zoltán Andruskó (Zsuzsová i Andruskó jsou obviněni ze zprostředkování vraždy, pozn. Deníku N).

Policie od něj chtěla, aby upřesnil, koho má na mysli, když říká, že jeho známá Zsuzsová měla kontakty na vlivné lidi. Kromě Martina Glváče (poslance vládní strany Směr), kterého usvědčují i fotografie v jeho mobilu, a lídra strany Jsme rodina Borise Kollára, který se i sám přiznal, jmenoval i předsedu SNS Danka.

Co vypověděl Andruskó

„Ještě mě napadl i Andrej Danko, prý spolu měli sex, ale

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Slovensko

Vražda novináře Kuciaka

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější