Deník N

Tváře Ameriky: „Moje firma hubí i hady, v létě se často schovávají lidem do domovů“

Karen Lares je původem z Venezuely, v USA je 9 let a vlastní deratizační firmu. Foto: Jana Ciglerová, Deník N
Karen Lares je původem z Venezuely, v USA je 9 let a vlastní deratizační firmu. Foto: Jana Ciglerová, Deník N

Každý den příběh. Prázdninový seriál Deníku N přináší denně jeden krátký rozhovor s obyčejným člověkem z USA. Každý je jiný, každý má jiný pohled, ale všichni tvoří Tváře současné Ameriky. Jednu otázku dostali všichni stejnou: zda budou v prezidentských volbách příští rok volit Donalda Trumpa.

Karen Lares (44)
majitelka deratizační firmy
Země původu: Venezuela, Caracas
V USA: 9 let

„Jsem první z rodiny, kdo se do Ameriky přestěhoval, a postupně jsem sem pomohla přijít svým dvěma sestrám. Bratr se odstěhoval do Francie. Naše máma pořád nechce. Přijede v zimě na tři měsíce, ale pak se ráda vrací do Venezuely. Tam má svůj byt, svoje přátele, svoji kulturu. Je univerzitní profesorka a stále pracuje. Posílám jí každý měsíc balík s jídlem. Za to, co ve Venezuele vydělá, si může koupit jen jedno balení kávy. Je to tam stále nebezpečnější, mám o ni strach, ale nemůžu s tím nic dělat.

V Caracasu jsem jako ekonomka měla skvělou práci a dobré postavení, vedla jsem 300 lidí. Vydělala jsem si dost peněz. To tam ještě byla dobrá situace. Z našetřených peněz jsem tu založila firmu na deratizaci. To je na jižní Floridě dobrý byznys, protože je tady plno brouků a zvířat, která lidi v domovech nebo podnicích obtěžují.

Nejčastěji odstraňujeme německé

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Tváře Ameriky

USA

Nezařazené

V tomto okamžiku nejčtenější