Deník N

Hamáček: Babiš se pasuje do role oběti a tvrdí, že je chudák. Není, je to premiér, který neumí hájit ústavu

Šéf ČSSD Jan Hamáček. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Šéf ČSSD Jan Hamáček. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Premiér Andrej Babiš v sobotu označil vládní krizi za problém, který se na něj snaží shodit sociální demokracie. Předseda ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že nově formulovaná Babišova vyjádření vypovídají o premiérově špatném rozpoložení.

Po téměř třech měsících od začátku vládní krize kolem výměny ve vedení ministerstva kultury o víkendu otevřeně promluvil premiér Andrej Babiš (ANO). V rozhovoru pro deník Právo označil současnou krizi za problém, který se na něj snaží hodit jeho koaliční partneři ze sociální demokracie.

„Dlouho jsem se držel zpátky a hledal kompromis, ale moje trpělivost už došla. Takže vám něco řeknu. Už nejsem ochoten dál hrát s ČSSD divadlo, už nejsem ochoten ze sebe nechat dělat hlupáka a otloukánka,“ řekl Babiš v rozhovoru.

Podle premiéra je celá krize, jejíž řešení premiér u prezidenta Miloše Zemana zatím definitivně nedokázal prosadit, uměle vyrobená lidmi, kteří stojí za bývalým premiérem Bohuslavem Sobotkou a exministrem vnitra Milanem Chovancem. „Celý problém si vyrobila ČSSD a její představitelé. Jde o vnitřní boj v rámci strany. Kauzu vyrobilo Sobotkovo a Chovancovo křídlo v soc. dem,“ dodal Babiš s tím, že tito lidé hází Hamáčkovi pod nohy klacky.

Předseda ČSSD nad tím nicméně mává rukou. „Slova pana premiéra hlavně vypovídají o 

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější