Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vládu nad prodejcem letenek Kiwi převzali Američané, objevili se noví menšinoví akcionáři

Podnikatel Oliver Dlouhý. Foto: Karolína Poláčková pro Deník N
Podnikatel Oliver Dlouhý. Foto: Karolína Poláčková pro Deník N

Převzetí brněnského serveru Kiwi.com novým většinovým akcionářem je u konce. Firmu tak nově ovládá americký investiční fond General Atlantic.

„K dokončení transakce skutečně došlo minulý týden. V Kiwi.com ale pokračujeme v práci jako doposud, na naší strategii a vizi jsme se s General Atlantic shodli už před dokončením transakce,“ uvedl zakladatel a spolumajitel společnosti Oliver Dlouhý, který zůstává ředitelem. „S fondem jsme v úzkém kontaktu a momentálně zjišťujeme, ve kterých oblastech by nám zkušenosti lidí z jejich týmu mohly nejvíce pomoci. Ať už jde o propojení s některými z jejich obchodních partnerů nebo konzultace.“

Dlouhý vidí v investorovi ze zámoří společníka pro naplnění své vize zajištění kompletní dopravy „od dveří ke dveřím“. Tedy kromě zprostředkování letenek i zajištění autobusových a vlakových spojení nebo taxíků.

„Úzce jsme se bavili s patnácti finančními i strategickými partnery. General Atlantic na prvním velkém setkání pochopili naši vizi. Jako jediní si uvědomili, jak velký má potenciál to, na čem pracujeme. Nepřistupovali k nám jako k cestovce nebo prodejci letenek,“ řekl v rozhovoru pro Deník N Dlouhý.

Kromě amerického fondu se mezi spolumajiteli objevili i noví akcionáři, kteří při oznámení transkace na začátku června nebyli ohlášeni. Jde o 

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější