Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Švýcaři zatím nechají manažera Mostecké uhelné na svobodě. Je v Peru a čeká na český soud

Odsouzený Antonín Koláček v Peru, kde podstupuje šamanský rituál. Foto: Antonín Koláček
Odsouzený Antonín Koláček v Peru, kde podstupuje šamanský rituál. Foto: Antonín Koláček

Ačkoliv švýcarský soud už před rokem definitivně rozhodl o trestu pro dva klíčové aktéry případu podvodného ovládnutí Mostecké uhelné společnosti, oba odsouzení jsou stále na svobodě. Bývalý manažer MUS Antonín Koláček si podle zjištění Deníku N bude moct užívat volnosti i nadále.

Kauza podvodného ovládnutí Mostecké uhelné společnosti je jedním z nejrozsáhlejších polistopadových případů. Její vyšetřování ve Švýcarsku trvalo léta a stejně tak se táhlo i soudní líčení. Nyní se oddaluje i samotné naplnění verdiktu.

V něm bylo odsouzeno šest lidí, přičemž dva z této skupiny, Antonín Koláček (59) a Petr Kraus (52), pravomocně. Ve vězení by tak měli strávit 52, respektive 16 měsíců, oba jsou ale dosud stále na svobodě – ačkoliv rozsudek byl vynesen už před rokem a navzdory skutečnosti, že švýcarská justice letos zamítla Koláčkovu žádost o přezkum řízení.

Podle zjištění Deníku N je Antonín Koláček stále na svobodě díky rozhodnutí švýcarského kantonu St. Gallen, na jehož území měl nastoupit k výkonu trestu. Tamní úředníci však vyhověli Koláčkově žádosti o odklad a současně stanovili nový termín pro nástup do

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Kauza MUS

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější