Deník N

Kamera, klapka! Slabý Hamáček po stopadesáté!

Jan Hamáček se po setkání s Andrejem Babišem a Milošem Zemanem netvářil příliš optimisticky. Foto: Michaela Říhová, ČTK
Jan Hamáček se po setkání s Andrejem Babišem a Milošem Zemanem netvářil příliš optimisticky. Foto: Michaela Říhová, ČTK

Komentář Jana Moláčka: Schůzka prezidenta, premiéra a vicepremiéra v Lánech nepřinesla výsledek. Miloš Zeman dál porušuje ústavu a Andreji Babišovi to dál nevadí. Žádné překvapení. Kdyby chtěl kterýkoliv z nich cokoliv dělat, udělal by to už dávno. Jediný, od koho se tak dnes dal čekat nějaký konkrétní krok, byl Jan Hamáček. Trochu paradoxně právě on, který přitom jako jediný z trojice postupuje legitimně a v souladu s ústavou, zákony i koaliční smlouvou. Jenže – šéf ČSSD žádný neudělal.

Hamáček nemůže Zemana donutit dodržovat ústavu ani nemůže přinutit Babiše, aby respektoval právo sociální demokracie nominovat své vlastní ministry. Přesto musí konat on. Šanci na jasný krok, který tak jako tak bude muset přijít, dnes promarnil. Z politické síly, která brzdí Zemanovy a Babišovy plány na destrukci demokracie, se tak ČSSD může velmi rychle stát jejich spolupachatelem.

S každým dalším dnem, kdy budou premiér a vicepremiér prezidentovi tolerovat porušování ústavy, bude také logicky přibývat voličů, kteří

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Názor

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější