Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Tváře Ameriky: „Odstěhovat se z Německa bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat“

Frank Serrano se narodil v Německu, odkud se po 13 letech odstěhoval do Portorika. To je součástí Spojených států. Foto: Jana Ciglerová, Deník N
Frank Serrano se narodil v Německu, odkud se po 13 letech odstěhoval do Portorika. To je součástí Spojených států. Foto: Jana Ciglerová, Deník N

Co den, to jeden americký příběh. Nový seriál Deníku N přináší každý prázdninový den jeden původní profilový rozhovor s obyčejným člověkem z USA. Běžní lidé z americké ulice, z nichž každý má svůj příběh a úhel pohledu. Jediná otázka, kterou dostali všichni stejnou, je, zda budou v prezidentských volbách příští rok volit Donalda Trumpa.

Frank Serrano Hansch (36)
Stavební inženýr
Země původu: Německo
V USA: 22 let

„Můj táta je Portoričan, máma Němka. Prvních třináct let jsem žil v Německu. Jenže pak přišla krize a táta přišel o práci, a tak jsme se odstěhovali do Portorika (americké území v Karibiku, jeho obyvatelé jsou občany USA, pozn. red.). Bylo to to nejlepší, co se mi mohlo stát, i když to bylo hrozně těžké.

Měl jsem v Německu kamarády, byl jsem v pubertě, dlouho mi trvalo, než jsem se v cizí zemi zabydlel a považoval ji za svou. Díky tátovi jsem ale mluvil dobře španělsky, a tak jsem se nemusel ten jazyk učit a rovnou jsem se domluvil. To bylo pro moji integraci velmi důležité.

Že jsem tím odchodem získal, jsem vídal vždycky při návštěvách Německa. Jezdili jsme tam

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Tváře Ameriky

USA

Nezařazené

V tomto okamžiku nejčtenější