Deník N

Cizinec obviněný ze znásilnění nezletilé dívky u Litoměřic je ve vazbě, hrozí mu až deset let vězení

Ilustrační foto: Foter.com
Ilustrační foto: Foter.com

Litoměřický soud poslal do vazby muže, který je obviněný ze znásilnění nezletilé dívky z Terezína na severu Čech. Policie zadržela pachatele bezprostředně po činu, ke kterému došlo v úterý. Cizinec dříve neúspěšně žádal v Německu o azyl.

Muži obviněnému ze znásilnění hrozí deset let vězení. „Skutek je poměrně dobře důkazně podložen. Soudem byly shledány důvody pro vazbu útěkovou, protože je to osoba bez jakéhokoliv zázemí, bez dokladů, osoba na pohybu. Je nezbytné ho takto zajistit. Co se týče vazby předstižné, i tam byly shledány důvody, je bez prostředků,“ citoval server Novinky.cz soudce Miroslava Kureše. Poškozené šestnáctileté dívce muž ukradl i mobilní telefon. „Sebral ho jen z toho důvodu, že nemá nic ani na sebe, ani k jídlu,“ doplnil Kureš.

Vyšetřování ztěžovala jazyková bariéra, cizinec podle soudce hovořil  arabsky i francouzsky. Nejprve se k činu doznal, později to podle serveru iDnes.cz popřel. Proti vazbě podal skrze svého advokáta stížnost. Podle Kurešova vyjádření pro iRozhlas.cz není jasné, odkud byl. „Při výslechu u zdejšího soudu nebylo přesně konkretizováno, jestli se jedná o Afričana z Libye, z Mali,“ řekl.

Čin se stal v úterý kolem poledne a policie muže zadržela bezprostředně poté, potvrdila ČTK okresní státní zástupkyně Věra Šípalová. „Na případu pracuje mnoho lidí,“ uvedla s tím, že na muže podá návrh na vzetí do vazby. Potvrdila současně, že pachatelem je mladý muž původem z Afriky.

Šestnáctiletou dívku měl muž znásilnit na území obce Lukavec u Lovosic. Starosta vesnice s 356 obyvateli je momentálně na dovolené v zahraničí a místostarosta Jaroslav Ondráček se o celé události dozvěděl pouze z médií. Dle jeho informací se měl skutek stát

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější