Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Americký deník Jany Ciglerové: Pilulka je tu na všechno, hlavně koukejte fungovat!

Hlavně podávat výkon a být k dispozici. Takový vzkaz tu vštěpují televizní reklamy lidem mnohokrát denně. Foto: Unsplash
Hlavně podávat výkon a být k dispozici. Takový vzkaz tu vštěpují televizní reklamy lidem mnohokrát denně. Foto: Unsplash

Léky jsou v Americe nové drogy a opiátová krize, v níž se země nachází, začíná už v televizních reklamách. Míra, s jakou tu lidem vštěpují, že brát léky je zdravé a žádoucí, mě pořád nepřestává udivovat.

Nefungujete tak, jak byste měli? Na to máme řešení, k čertu s bolestí. Takový vzkaz tu běží od rána do večera v televizních reklamách.

Příklad: táta si čistí se synem zuby a vtom ho chytne bolest zad. Ale nezoufejte, radostnému životu s potomkem není konec. Je tu zázračná pilulka, kterou si dá na noc, a ráno je zase jako rybička a může syna nosit na zádech.

Totéž v ženském provedení. Maminku bolí záda, a nemůže si proto se svým chlapečkem hrát na schovávanou. Stačí jeden Tylenol a už je zase synovi k dispozici. Otec chtěl pro děti přes víkend postavit dům ze dřeva, ale není ve své kůži? 

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Americký deník

USA

Nezařazené

V tomto okamžiku nejčtenější