Namísto deprese po Kiskovi mají Slováci naději na změnu

NÁZOR: Odchází dobrý prezident a nastupuje nadějná prezidentka. Slovensko díky tomu vypadá jako slibná země, píše v komentáři slovenského Denníku N jeho šéfredaktor Matúš Kostolný.
Jsou dny, které se zapíší do historie. A potom jsou dny, které jsou historické už předtím, než se opravdu odehrají. Jeden takový nás čeká dnes.
Nastupuje první prezidentka. To samo o sobě je tak velká událost, že o ní budeme mluvit ještě roky. Ale není jediná.
Slovensko nezažilo ani to, že o končícím prezidentovi a současně i o jeho nástupkyni můžeme říct, že patří k tomu nejlepšímu, co ve slovenské politice máme.
A novinkou je i fakt, že odcházející prezident nejde do reprezentačního důchodu. Ani prezidenta, který vstupuje do parlamentní politiky, jsme tu ještě neměli. Opravdu velké věci.
Dobrý prezident a nadějná prezidentka. Dnes díky tomu bude Slovensko vypadat jako slibná země. Dnes je příležitost pokusit se zhodnotit, jak se dařilo prezidentu Andreji Kiskovi. Krátké hodnocení je velmi jednoduché: