Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Velkou pardubickou opustily Česká pojišťovna a Agrofert, miliony nakonec v úsporách našlo ministerstvo zemědělství

První kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase. Foto: ČTK
První kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase. Foto: ČTK

Poté co Česká pojišťovna a Agrofert přestaly sponzorovat Velkou pardubickou, řešili pořadatelé slavného závodu velký finanční výpadek. Nyní to vypadá, že by chybějící peníze mohla poskytnout vláda. Pěti miliony korun chce přispět ministerstvo zemědělství, pokud to kabinet odsouhlasí.

Ministerstvo v návrhu píše, že Velká pardubická je akce s dlouhou historickou tradicí, která přispívá k budování dobrého jména České republiky v zahraničí. „Ohrožení konání akce pro organizaci 129. ročníku dostihových závodů bylo způsobeno významným omezením reklamní činnosti velkých sponzorů,“ stojí v předkládací zprávě.

Finanční problémy potvrzuje pro Deník N i výkonný ředitel Dostihového spolku Martin Korba. Podle něj by akci hodně pomohlo, pokud by jim vláda dotaci „přiklepla“. Od loňského roku se totiž nepodařilo sehnat větší sponzory. Česká pojišťovna přitom dosud přispívala téměř osmi miliony ročně, ale loni peníze poslala naposledy – mateřská společnost jí doporučila, aby se marketingově orientovala jinam. Ze stejného důvodu partnerství ukončil i Agrofert, který byl do loňska partnerem závodiště a posílal ročně

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější