Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

ANO chce vyslat do Senátu bratra exministra Svobody. Ten hlásá podřízenost žen a homosexualitu označuje za poruchu

Josef Svoboda. Foto: Facebook STAN Praha 4
Josef Svoboda. Foto: Facebook STAN Praha 4

ANO se v otázkách postavení žen a sexuálních menšin prezentuje liberálně – hnutí se například nedávno pochlubilo podporou rozšíření práv stejnopohlavních párů. Jako senátního kandidáta v Praze 4 si ale hnutí vybralo exlidovce Josefa Svobodu, který zastává ostře opačné postoje. Na katolické teologické fakultě neobhájil bakalářskou práci s tím, že některé její pasáže jsou – podle oponenta – „jako opsané z příručky z třicátých let minulého století“.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Josef Svoboda původně začínal v KDU-ČSL se svým slavnějším dvojčetem, exministrem zahraničí Cyrilem Svobodou. Před pěti lety ale sehrál klíčovou roli při sesazení svých stranických kolegů z vedení čtvrté městské části a odvolání tehdejšího starosty Petra Štěpánka (Zelení). Na jeho místo usedla Irena Michalcová z ANO. Svoboda z tohoto převratu na radnici vyšel dobře, z radního posílil na pozici místostarosty. Ale skončil v KDU-ČSL.

Nyní Svoboda s ANO v této městské části jedná o kandidatuře do Senátu. „Zástupci hnutí ANO mě oslovili s nabídkou kandidatury do Senátu, ale na stole není žádné závazné rozhodnutí. Musím vše pečlivě zvážit, ještě je čas,“ potvrdil Svoboda Deníku N.

Stranická buňka hnutí ANO v Praze 4 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Andrej Babiš

Senátní volby

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější