Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Důkazem mají být zvukové nahrávky.“ Co řekl Koudelka vládě o proruské síti a německém politiku Bystroňovi

Bavorský poslanec Bundestagu za AfD Petr Bystroň. Foto: Achim Melde, Bundestag
Bavorský poslanec Bundestagu za AfD Petr Bystroň. Foto: Achim Melde, Bundestag

O tom, že podezírá německého politika s českými kořeny Petra Bystroně z napojení na proruskou síť kolem Viktora Medvědčuka, informovala Bezpečnostní informační služba minulý týden českou vládu. Ministři si vyslechli, že kontrarozvědka pracuje na základě zvukových nahrávek s podezřením, že si Bystroň mohl převzít peníze. Německý politik to popírá a tvrdí, že jde o pomluvy.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

BIS podezírá německého významného politika Petra Bystroně, který nyní za krajně pravicovou stranu Alternativa pro Německo kandiduje do Evropského parlamentu, z napojení na proruskou vlivovou síť a také z toho, že od ní mohl přijmout peníze. Upozornil na to minulý týden Deník N společně s německým týdeníkem Der Spiegel.

Nyní Deník N zjistil a od několika vládních zdrojů ověřil, s jakými důkazy proti Bystroňovi BIS pracuje.

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská síť v Praze

Ruský vliv v ČR

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější