Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

O svém celibátu přemýšlím každý den, říká Marek Orko Vácha

Marek Orko Vácha. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Marek Orko Vácha. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

„Nečekej, že za tebe bude Bůh tahat kaštany z ohně. To rozhodnutí bude nakonec na tobě,“ říká v otevřeném rozhovoru o lásce a nástrahách celibátu katolický kněz, biolog a lékařský etik Marek Orko Vácha. Přinášíme ukázku z knihy Renaty Kalenské Když za nás Bůh netahá kaštany z ohně, která vyšla tento týden.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Podtitul knihy Když za nás Bůh netahá kaštany z ohně zní Desatero Marka Orka Váchy o životě, lásce, sexu, přírodě a přátelství. V knize si autorka s respondentem tykají, zachováváme tedy tykání i v ukázce z knihy.

Žádné dohady. Tak jo. Nebudu chodit kolem horké kaše. Kdyžtak mě pošli do háje. A troufnu si ptát se tě intimně jen proto, že jsi mi před prací na této knize sám řekl, že o tom chceš mluvit. Vím o několika duchovních, třeba o vysoce postaveném členu římskokatolické církve, kteří mají vztah a třeba i děti. Stane se tohle někdy Marku Orkovi Váchovi?

Nebudu nikoho soudit. Pro Marka Váchu to bude určitě tak – a tím jsem si stoprocentně jistý a moc nemám rád takové to nikdy neříkej nikdy –, že když budu mít dítě, určitě ho

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Literatura

Náboženství

Rozhovory

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější