Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Děcka/práce: Dotazník, který vás může upozornit na rakovinu, a matka v cíli nejšílenějšího závodu

Má vám být líto, že vaše dítě nenavštěvuje montessori školu či školku? Foto: Adobe Stock
Má vám být líto, že vaše dítě nenavštěvuje montessori školu či školku? Foto: Adobe Stock

Newsletter Evy Mošpanové Děcka/práce je o rodině a chcete ho číst, když si od té své potřebujete oddechnout. V tomto vydání se podíváme na dotazník, který americkou herečku upozornil na rakovinu prsu a který si můžete také udělat. Podíváme se na to, zda máte litovat, že jste dítě nedali do montessori školy. A povíme si o britské pracující matce, která uběhla závod, při němž padají i zkušení muži.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Dotazníkem proti rakovině

Americká herečka Olivia Munn, v našich končinách známá především díky seriálu Newsroom, oznámila, že má rakovinu prsu. Dvaačtyřicetiletá matka malého syna podstoupila dvojitou mastektomii a nyní se léčí.

Oznámení onkologické diagnózy bohužel není raritou, nedávná zpráva o nemoci britské princezny Catherine toho budiž důkazem. Důvod, pro který je zajímavé o rakovině Munn mluvit, je způsob, jakým její lékař nemoc zjistil.

Závažná diagnóza totiž přišla pouhé dva měsíce poté, co Munn absolvovala preventivní kontrolu prsou na mamografu zcela bez nálezu. Rozhodujícím se ale ukázal být obyčejný dotazník, který s ní během prohlídky vyplnil její gynekolog a který si můžete udělat také. Dotazník se jmenuje

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Děcka/práce

Rodina a vztahy

Rodina, vztahy a zdraví

V tomto okamžiku nejčtenější