Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Slovensko čekají dramatické, ale i nadějné dva týdny. Korčok ještě nevyhrál, ale ukázal, že Fica lze porazit

Ivan Korčok, slovenská naděje na změnu? Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N
Ivan Korčok, slovenská naděje na změnu? Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N

Je to jen poločas slovenských prezidentských voleb. Rozhodovat se bude až za dva týdny. Přesto je vítězství Ivana Korčoka dobrá zpráva, která říká, že situace na Slovensku ještě není ztracena.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Začíná rozhodující fáze slovenských prezidentských voleb. A začíná s úplně novou náladou. Tak jako Korčok překvapil teď, může překvapit i ve druhém kole.

Po podzimních slovenských parlamentních volbách, ve kterých zvítězil Robert Fico a vládu sestavil s Peterem Pellegrinim a Andrejem Dankem, se Slovenskem šířily deprese a beznaděj. Mnozí lidé, kteří Slovensko vidí jako svobodnou a demokratickou součást Západu, měli pocit, že prohra znamená konečnou a zemi na celé roky ovládne Fico.

Korčokovo vítězství je důkaz, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Slovenské volby

Slovensko

Komentáře, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější