Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Mám rakovinu, oznámila princezna Catherine po týdnech spekulací. Překlopí se davové šílenství ve vlnu soucitu?

Britská princezna Catherine během svého vystoupení. Foto: Kengsingtonský palác
Britská princezna Catherine během svého vystoupení. Foto: Kengsingtonský palác

Po týdnech spekulací a konspiračních teorií, které se šířily na sociálních sítích, britská princezna Catherine promluvila. Oznámila, že má rakovinu. S informováním veřejnosti prý vyčkávala kvůli svým dětem.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Princezna Catherine po dlouhých měsících promluvila k veřejnosti. V pátek v podvečer nejpopulárnější tvář britské monarchie vystoupila s prohlášením, které její fanoušky šokovalo. Na lavičce v jarní scenerii poděkovala lidem za dosavadní podporu.

„Byly to pro naši rodinu neuvěřitelně těžké měsíce, ale mám fantastický lékařský tým, který se o mě skvěle stará, jsem za to neskutečně vděčná,“ řekla předtím, než shrnula sled událostí, který už se stal předmětem mnoha spekulací, zahrnujících krom dohadů o jejím zdravotním stavu i divoké historky o údajné princeznině odluce od rodiny.

V lednu princezna Catherine podstoupila operaci břicha, která podle jejího vyjádření nesouvisela s rakovinou. „Operace proběhla úspěšně, testy po ní ale našly

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Británie

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější