Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Královská retuš. Britská panovnická rodina pokračuje v přešlapech. Nejsou tak banální, jak by se mohlo zdát

Princezna Catherine, která se zotavuje po operaci, se na fotografii poskytnuté médiím pomocí editoru trochu vylepšila. Foto: Kensingtonský palác
Princezna Catherine, která se zotavuje po operaci, se na fotografii poskytnuté médiím pomocí editoru trochu vylepšila. Foto: Kensingtonský palác

Komentář Ivana Kytky: Pokračování a snad i sama existence britské dědičné monarchie jsou v jedenadvacátém století z velké části založeny na popularitě jejího veřejného obrazu. A popularita zas na publicitě, která ji generuje. Když se tento obraz ze sdíleného prostoru vytrácí, je retušován či digitálně klonován, ohrožuje to nejen autoritu monarchie, ale samotné její bytí.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Obrazoví editoři a novinářští investigativci vypátrali, jakým typem čoček pořídil princ z Walesu ke Dni matek (v Británii 10. března) snímek choti a svých tří ratolestí. S přesností na minutu také určili, v kolik hodin a v jakém programu byl pak snímek upraven, než v neděli odpoledne doputoval do redakcí světových agentur, aby byl o pár hodin později stažen z jejich servisu. S poznámkou, že neodpovídá obvyklým editoriálním standardům pro obrazové zpravodajství.

Jako poslední (a zřejmě i nerada) stahovala z oběhu snímek

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Británie

Názor

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější