Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Kauza krajských nemocnic: Ministerstvo stoplo 42 podezřelých tendrů za 175 milionů

Sídlo ředitelství Krajské zdravotní v Ústí nad Labem. Foto: ČTK
Sídlo ředitelství Krajské zdravotní v Ústí nad Labem. Foto: ČTK

Mezi zakázkami za necelou miliardu korun, které ministerstvo pro místní rozvoj zastavilo v reakci na kauzu krajských nemocnic, je 42 podezřelých projektů. Z evropských dotací na ně mělo jít 175 milionů korun. Deníku N to sdělila mluvčí úřadu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Je to více než dva týdny, kdy policie obvinila dva někdejší ředitele krajských nemocnic – Petra Malého z Krajské zdravotní v Ústí nad Labem a Lukáše Veleva z jihlavské nemocnice. Podle vyšetřovatelů s dalšími lidmi manipulovali veřejné zakázky, které byly financované i z evropských peněz.

Ministerstvo pro místní rozvoj proto po vypuknutí korupční aféry oznámilo, že zastaví financování projektů za 959 milionů korun. Informovaly o tom servery Seznam ZprávyiRozhlas.cz.

V předchozích dnech si zástupci ministerstva podle informací Deníku N vyžádali

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Korupce

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější