Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pointa N: Babiš dělá z kohouta velblouda. Nejde o obilí, ale o politiku

Předseda hnutí ANO a kohout Silver. Foto: Instagram Andreje Babiše
Předseda hnutí ANO a kohout Silver. Foto: Instagram Andreje Babiše

Dnešní Pointě N dominují dvě témata: Babišova kampaň proti ukrajinskému obilí a rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu ohledně kandidatury Donalda Trumpa: soud nerozhodl, že se Trump vzpoury nedopustil. Soud rozhodl, že odstranění z kandidátky nemají provádět jednotlivé státy.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pointu N zkomponoval Adam Hecl. O Babišově kohoutím videu píše Jan Tvrdoň, význam rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu ohledně Donalda Trumpa popsala Jana Ciglerová.

Babišova kontaminace

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v neděli na sociálních sítích publikoval video, na kterém si „povídá“ s kohoutem o ukrajinském obilí. Babiš divákům vypráví, že opeřenec Silver „žere“ pouze české obilí, ukrajinského se netkne, neb je kontaminováno.

Nejde o nějakou sekvenci absurdního divadla, ale o marketingovou komunikaci nejsilnější politické strany v zemi. Pokud odsekáme rovinu „povídání s kohoutem“, což je samo o sobě z pohledu dospělého člověka k zamyšlení, dostáváme se k 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Pointa N

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější