Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Snyder: Trump plní Putinova přání

Republikáni vstupují do řetězce podřízenosti, který je váže k Trumpovi a k Putinovi. Foto: Kremlin.ru
Republikáni vstupují do řetězce podřízenosti, který je váže k Trumpovi a k Putinovi. Foto: Kremlin.ru

Komentář Timothyho Snydera: Republikánská strana se stává stranou strachu, v níž se republikáni bojí ostatních republikánů, bojí se svých voličů a bojí se Trumpa, což znamená, že se bojí Ruska.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Kdo je slaboch? Poznáte ho podle jeho itineráře. Slaboch ví, že na Ukrajině záleží, a tak se vydá do Texasu. Slaboch z Kongresu si koupí neformální oblečení, nechá si od svého zaměstnance napsat projev o hranicích a odříká ho slovo od slova. Skutečnou invazi nahradí tou imaginární. Slaboch nás nabádá, abychom se báli přízraků, místo abychom čelili problémům.

Přesně tohle udělal předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson, stejně jako další američtí zákonodárci hledající výmluvy, proč nepomoct Ukrajině. Zatímco

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Donald Trump

Ruská válka na Ukrajině

USA

Vladimir Putin

Komentáře, Kontext N

V tomto okamžiku nejčtenější